İSG UZAKTAN EĞİTİM
Yardım
İSG UZAKTAN EĞİTİM
Kullanıcı Adı
Parola
Kullanıcı Türü
Yardım

DUYURU

6331 Sayılı ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’’ ve ‘’Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’’ in Eğitimin Temel Prensipleri başlıklı 12. Maddesinin 7. Fıkrası (İşyerinde ilk defa verilecek temel eğitimler hariç çalışanlara tekrar verilecek temel eğitimler işveren tarafından işe ve işyerine özgü içeriğin hazırlanması ve gerekli uzaktan eğitim yönetim sisteminin sağlanması halinde uzaktan eğitim yöntemi kullanılarak verilebilir.) hükmü uyarınca Kuruluşumuzda uzaktan eğitim sistemine geçilmiştir. Kanun hükümleri gereği belirli periyotlarda verilecek eğitimlerle ilgili bilgilendirme Kuruluşumuz çalışanlarına kurumsal e-posta ve Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Uzaktan Eğitim Sistemi'nde karşılaşılabilecek tüm sorunlar için, kurumsal e-posta adresinizi kullanarak isgdestek@mta.gov.tr adresine mail atınız. Konu ile ilgili, tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İş Güvenliği Uzmanlığı belgesi olan çalışanlar, e-sertifikalarını isgdestek@mta.gov.tr adresine gönderdikleri takdirde, iş sağlığı ve güvenliği eğitiminden muaf tutulacaklardır.

Bölge Müdürlüklerinden katılım sağlayacak çalışanlarımızın, Uzaktan Eğitim Sistemi ile ilgili karşılaşabileceği sorunları, ilgili Bölge Müdürlüğünün İş Güvenliği Uzmanına iletmeleri gerekmektedir.

MTA UZEM'in sağlıklı çalışabilmesi için Google Chrome tarayıcısını tercih ediniz.